logoIBEee

men lewe z godlem

programopenspaceprelegencimaterialynaszaedukacjagalerie

Opinie o Kongresie

89% uczestników III Kongresu Polskiej Edukacji uznało, że to, czego się dowiedzieli podczas spotkania, przyda się w ich pracy. W Kongresie wzięło udział ponad 1100 osób, co druga była nauczycielem.

Najlepiej zostały ocenione wystąpienia gości specjalnych, prezentacje uczniowskich projektów społecznych oraz wystąpienia uczniów. Najsłabiej zostały ocenione debaty w przestrzeni „open space”. Pojawiło się też kilkanaście głosów krytyki odnoszących się do doboru bloków tematycznych oraz doboru prelegentów prowadzących sesje (w trakcie debat dyskutowały te same środowiska, zabrakło zróżnicowania).

Poza nauczycielami w Kongresie wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, naukowcy, uczniowie, studenci, a także inni przedstawiciele systemu oświaty. Z możliwości podzielenia się opiniami o Kongresie poprzez wypełnienie ankiety skorzystało 60% uczestników.

Daria Nożyńska, Kierownik ds. innowacyjnej edukacji, Social Wolves

Kaja Bogdan, projekt „Nie Studiuj Bezrobocia”

Julia Jaworska, projekt „Labchemexpo”
Jakub Kuźmiński, projekt „Śmieci na wysokości”